Новини » Автоновини

Максималните цени за таксиметровите тарифи ще се определят от общините



18.11.2010г 

Максималните цени за таксиметровите тарифи ще се определят от общините

Общинските съвети да определят максимални цени за таксиметровите тарифи за километър, предвиждат промени в Закона за автомобилните превози, приети от парламента на първо четене, предаде БТА. Измененията предвиждат републиканската транспортна схема да включва автобусни линии с крайни и междинни спирки само в градове с население над 30 000 души. Схемата ще се разработва от Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията и ще се утвърждава от транспортния министър. Превозите за линиите по утвърдената републиканска транспортна схема ще се възлагат с конкурс от министъра.
Предлага се специализирани и случайни превози на деца или ученици да се извършват от водачи на възраст не по-малка от 25 години и не по-голяма от 60 години. Специализирани и случайни превози на деца ще се извършват с автобуси, на които от датата на първата регистрация не са изтекли повече от 10 години. При специализирани превози и превози за собствена сметка на деца възложителят на превоза, съответно организаторът му, трябва да предприемат мерки за осигуряване на безопасното им качване и слизане от превозното средство.


Общините и ДОД


Депутатите отхвърлиха предложението на Коалиция за България 20% от постъпленията от данъците върху доходите на физическите лица да се преотстъпват на общинските бюджети, на чиято територия се облагат съответните данъкоплатци. Това реши парламентът, който прие на второ четене промени в Закона за облагане на доходите на физическите лица.
Депутатите отхвърлиха и предложението на Синята коалиция доходите от стопанска дейност на едноличните търговци да се облагат с данък от 10 %, както доходите на физическите лица. Парламентът реши с данък от 10 % да се облагат възнагражденията за услуги или права, както и неустойки и обезщетения от всякакъв вид с източник България, получени от чуждестранни физически лица, установени в юрисдикции с преференциален данъчен режим, т. нар. офшорни зони.
Според промените данъкът върху доходите от наем ще се удържа авансово от наемателя, когато той е предприятие или самоосигуряващо се лице. Размерът на дължимия авансов данък ще се определя, като облагаемият доход се умножи с данъчна ставка от 10%.
Промените в закона влизат в сила от 1 януари 2011 г.

 

Източник: Economynews.BG




Коментари

Добави коментар

Реклама