Новини » Спорт

Шкода Моторспорт ще участва в рали шампионата на Чешката република



21.03.2011г 

Шкода Моторспорт ще участва в рали шампионата на Чешката република

Тази година Шкода Моторспорт (заводски отбор) ще се появи в избрани състезания от Международния рали шампионат в Чешката република. Отборът ще бъде представен от един от своите заводски екипажи – Ян Копецки и Петр Стари. Първото състезание, в което Копецки и Стари ще вземат участие, е рали Валачия (първото състезание от Международния Рали Шампионат), което ще се проведе в посления уикенд на март месец. Използвайки заводска Фабия Супер 2000 със специален ретро дизайн, Шкода отпразнува, историческите си подвизи на рали "Монте Карло" и отбелязва 110-годишната си история в моторния спорт.

Подчертавайки значението на сплотеността за отбора на вътрешния пазар, директорът на Шкода Моторспорт Михал Храбанек, каза: „Доволни сме, че нашите фенове в Чешката република ще имат възможността да видят най-доброто, което можем да предложим – заводски екипаж с Фабия Супер 2000 ще се появи в чешкия рали шампионат ”.

Дизайнът на автомобила напомня на легендарната Шкода 130 RS.
Това е един от най-успешните автомобили в категорията под 1,300cm3 и с него Шкода постигна много победи, включително победата и второто място на Рали "Монте Карло" през 1977. „Ретро-дизайнът ще направи нашата поява на чешкия рали шампионат дори още по-атрактивна и вълнуваща, като в същото време ще имаме възможността да отбележим 110-тата годишнина на Шкода от участието й в моторния спорт",  добави Храбанек.

Ян Копецки има сериозен опит от появите си в международния рали шампионат в Чешката Република. Tой беше шампион в чешкия рали шампионат през 2004г. с Фабия WRC. През последните години Копецки взе участие в редица състезания в Чешката Република, но тъй като неговият основен фокус беше върху различни серии (IRC, C.I.R.- Италиански Шампионат), броят на участията му в Чешкия Рали Шампионат беше доста ограничен. Последните две години Ян Копецки заема второто място в IRC, като участието му в IRC остава основен акцент в дневния ред от състезания (като част от Шкода Моторспорт) също и през 2011.




Коментари

Добави коментар

Реклама