От днес -1 април, "Булгаргаз" ще продава природен газ на по-скъпи цени. На крайните снабдители и на потребителите, присъединени към газопреносната мрежа, 1000 куб. метра без ДДС ще се продават на цена 532.14 лв., съгласно решение на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране, съобщиха от дружеството. Цената на природния газ при продажба от обществения доставчик на потребители, присъединени към мрежи ниско налягане, собственост на "Булгартрансгаз", ще бъде 539.86 лв. за 1000 куб. метра без ДДС. Цената на природния газ се повишава от днес с 4,47 % спрямо действащата цена през първото тримесечие на годината, уточнява Economynews.BG.
В България има повече от 60 000 автомобили, които се движат на природен газ.
По тези показатели страната ни се нарежда на 5-то място в Европа.
99,6% от превозните средства на газ в България са леки автомобили и само 0,4% са камионите и автобусите.
За сравнение: „Превозните средства на природен газ в Германия в момента са 81 000.
Градовете, в които може да заредите колата си с компресиран природен газ (CNG), придобил у нас известност просто катометан, вече са 31. Газостанциите, осигуряващи този тип гориво пък са общо 65.
Подробна информация за местоположението на всички станции може да се намери на сайта на Българската асоциация "Автомобили на природен газ" - BNGVA.com.