Новини » Спорт

Яри-Мати Латвала - първи в рали Швеция

10.02.2008г

Яри-Мати Латвала - първи в рали Швеция Шведът Яри-Мати Латвала спечели рали Швеция. Трети завърши италианецът Джиджи Гали, който кара за тима на Stobart. Това е паметно състезание за Ford – те заемат трите първи места, а това е едно от най-сложните и тежки състезания през тази част на сезона. Атмосверните условия също помогнаха на състезателите - почти нямаше лед по трасето. Въпреки многото чакъл, гумите Pirelli Sottozero сработиха отлично и имаше доста добро сцепление. при пилотите положението е следното: Мико Хирвонен от екипа на BP-Ford Abu Dhabi World Rally излезе начело с 16 точки. Второ място, с 10 точки, заслужиха съотборникът му Яри-Мати Латвала и Себастиян Льоб от Citroen Total World Rally Team. Четвъртото място, на точка по-малко делят Джиджи Гали от Stobart VK M-Sport Ford Rally Team и Петър Золберг от Subaru World Rally Team. Класирането при конструкторите оглавява BP-Ford Abu Dhabi World Rally Team с 26 точки. На второ и трето място, с 16 точки, съответно са Stobart VK M-Sport Ford Rally Team и Subaru World Rally Team.