Admin19.12.2011г
Заводът за производство на автомобили на Литекс Моторс бе отличен в Националния конкурс „Сграда на годината” за 2011 г. в категорията „Производствени и логистични сгради”.
Оценката на предприятието на компанията беше направена от авторитетно жури, като заводът за автомобили на Литекс Моторс се отличи със своите съвременни строителни решения, разкриването на много нови работни места, както и положителния ефект върху развитието на региона и националната икономика. Това е един от най-модерните заводи за автомобили в Европа, като ръководител на проектантския колектив на сградата е арх. Здравко Здравков.
Компанията планира да открие официално завода в началото на 2012 г., когато ще започне и производството на автомобилите Great Wall за пазарите у нас и чужбина.