Новини » Спорт

Кралев завърши на 15-а позиция в първото състезание на пистата „Алгарве”



Admin29.04.2012г 

Кралев завърши на 15-а позиция в първото състезание на пистата „Алгарве”

Българският пилот във Формула 2 Пламен Кралев завърши на 15-а позиция в първото състезание на пистата „Алгарве” в Портимао. Кралев стартира 13-и, след като сутринта в квалификацията записа време само на 1,0 сек от първия. В първите завои обаче бе затворен от колоната и изостана. Веднага след това Кралев започна да наваксва и изпревари 3-ма пилоти.
В Португалия Кралев и конкурентите му се възползваха от промените в системата boost за 2012, която заимства идеята на DRS от Формула 1. От
2012 пилотите от Формула 2 вече имат право само на 8 активации с boost бутон, максимум два пъти в обиколка, но вече само ако разликата с пилота отпред е 1 сек. При еднократно активиране двигателят получава допълнителни
75 к.с. в рамките на 6 сек. Благодарение на системата изпреварванията се увеличиха неколкократно. С промените във Формула 2 и новите гуми Yokohama шампионатът стана изключително конкурентен и цялата колона е събрана само в рамките на 2 сек.
Второто състезание е утре от 16,00 ч българско време.




Коментари

Добави коментар

Реклама