Admin30.07.2012г
Mitsubishi Motors Corporation (MMC) обяви, че започва да произвежда компактния кросоувър Outlander Sport*1 в завода на Mitsubishi Motors North America*2 (MMNA) в Нормал, Илинойс. По този повод в завода се проведе тържествена церемония.
Преминаване към стратегическо глобално производство и превръщане в експортен център
До неотдавна заводът в Илинойс произвеждаше модели, предназначени специално за северноамериканския пазар, например Galant, Eclipse, Eclipse Spyder и Endeavor. Отсега нататък това ще бъде един глобален завод на MMC, който ще произвежда единствено Outlander Sport – във версии както за северноамериканския пазар, така и за Русия, Централна и Южна Америка, и Близкия Изток, превръщайки се в нов стратегически глобален производствен и експортен център.
Планираният производствен капацитет на завода в Илинойс е около 50 000 автомобила, като MMC предвижда увеличение до 70 000 автомобила в бъдещите години. MMC планира да поддържа необходимите производствени нива на този обект, за да може той да функционира като глобален производствен и експортен център.
Изпълнителният директор на MMC Тецуро Айкава, който присъстваше на церемонията, разгледа в перспектива промяната в предназначението на завода в Илинойс: “Mitsubishi Motors ще произвежда “глобални” автомобили, които отговарят на потребностите на много потребители в цял свят. Чрез усърдната работа на всеки един от нашите служители в завода в Илинойс, произвеждайки и изнасяйки Outlander Sport, ние ще направим големи крачки не само на северноамериканския пазар, но и на други пазари извън Северна Америка. Постоянно растящият пазар в САЩ е един от най-важните, затова тази промяна в завода доказва нашата ангажираност с този пазар.”
Основен глобален стратегически автомобил
Outlander Sport е глобален стратегически автомобил, който е основен продукт в производствената гама на MMC, създаден с цел да се отговори на повишеното търсене в цял свят на автомобили с по-малки размери. След първата му поява на японския пазар като RVR през февруари 2010 година, този модел последователно започна да се продава и в други различни страни по света. В периода до юни 2012 година са продадени общо над 250 000 автомобила Outlander Sport (вкл. сродните версии ASX и RVR). След американския си дебют през септември 2010 година, Outlander Sport е най-продаваният в САЩ автомобил на MMC.
*1: ASX или RVR в определени пазари.
*2: Дъщерна компания на MMC, която е ексклузивен производител и дистрибутор за САЩ.