Новини » Автоновини

Париж - без стари автомобили



Admin15.11.2012г 

Париж - без стари автомобили

Кметът на Париж Бертран Деланое планира до септември 2014 година да забрани употребата на автомобили и високопроходими превозни средства на над 17 години и камиони или автобуси на над 18 години, според предложения, представени на градския съвет, пише в електронното си издание британският в. "Телеграф". Мотоциклетите, произведени през 2004 година, също ще бъдат забранени, тъй като по думите на кмета те са "най-замърсяващи и най-шумни".

Забраната "стара бричка" ще се прилага за всички превозни средства на територията на френската столица, заобиколена от автомагистрала А86. Мерките изискват одобрение на министерско равнище и от Парижката полицейска префектура. Те са част от план за превръщане на Париж в Зона с ниски емисии, ограничавайки отделянето на вредни газове с 20% до 2015 г.

Ако Франция не покрие европейските норми за чистота на въздуха, Брюксел може да й наложи глоба от 100 млн. евро през 2016 г., се посочва в публикацията.


Източник: Economynews.BG




Коментари

Добави коментар

Реклама