Admin30.11.2012г
Руската столица е превърната в една голяма пряспа след падането на първия сняг за годината, съобщи агенция "Новости". Околовръстното шосе на града, което и без това е претоварено, се е превърнало в паркинг. Шофьорите буквално са били принудени да нощуват в колите си, тъй като изход от задръстването не е имало.
По информация на популярната система за информиране за задръствания Яндекс Пробки, скоростта на движение в някои участъци е сведена до 3 километра в час. На Околовръстното шосе на моменти се е стигало до около петкилометрово задръстване, което ще нараства с края на работния ден.
"Задръстванията са такива, че бях в тях шест часа", пише една потребителка в Twitter. Много шофьори пишат, че вечерното задръстване се е превърнало в сутрешно – някои шофьори не са се прибирали, а просто да обръщали колите, за да отидат на работа.
"Гледам Яндекс Пробки. Половината от Околовръстното шосе е червена. Часът е 02:30", пише друг потребител в Twitter.
Причината за всичко това е началото на зимния сезон. От края на октомври досега са паднали големи валежи, които представляват 1/3 от нормалното им количество за периода октомври – април. Големината на средната покривка е около 15 сантиметра в Москва.
Според прогнозите за времето и днес ще продължат валежите, които ще са предимно от мокър сняг. След това температурите ще се повишат до 2-4 градуса през почивните дни, обобщава Дневник.