Admin25.02.2013г
Новото поколение на MINI Cooper ще има като екстра осемстепенен автоматик. В стандартното си оборудване модела, в чиято гама ще има няколко бензинови и дизелови мотора с мощности от 100 до над 200 „кончета“, ще е с шестстепенен автоматик или механична предавателна кутия.
Прототип на новата кола е бил показан на закрита презентация в Хелзинки. Освен тривратият вариант там е демонстриран и първият в историята на модела петврат вариант, който се е оказал по-къс от сегашното поколение на BMW 1-Series с дължината си под 4300 милиметра. Габаритите на тривратия мариант си остават предишните.
Новата кола ще се лиши от централно разположения скоростомер и комбинация от прибори в него, а на това място ще се появи нормална мултимедийна система. Новият модел ще дава светлинни сигнали в купето, когато мобилния телефон на водача зазвъни. Появата на новото поколение на бестселъра на старата британска марка, сега собственост на BMW, е планирана за март следващата година.
Източник:Автопрес