Новини » Автоновини

"Car of the Year" 2013 година - новият Golf e автомобил на годината в Европа



Admin05.03.2013г 

"Car of the Year"  2013 година - новият Golf e автомобил на годината в Европа

Новият Golf е "Автомобил на година 2013" в Европа. Реномираната интернационална награда "Car of the Year" се смята за един от най-важните показатели в автомобилната индустрия. Преди старта на автомобилния салон в Женева бяха обявени тазгодишните победители.

Изборът на "Car of the Year" ("Автомобил на годината") е един от най-старите и реномираните в Европа. От 1964 ежегодно се отличават най-добрите нови автомобили. Журито, състоящо се от 58 европейски автомобилни журналисти от 22 държави, номинира осем кандидати за финала. Те бяха тествани, сравнявани и оценявани обстойно през последните месеци според различни критерии като икономичност, комфорт, сигурност, характеристики на шофиране, функционалност, дизайн и технически напредък. На финала на 50-тото издание на традиционния конкурс новият Golf се наложи безапелационно срещу седемте си конкуренти с общ брой от 414 точки - класиралият се на второ място има 212 точки по-малко. Още два модела на Volkswagen са печелили престижната награда през годините: 1992 (Golf) и 2010 (Polo).

Най-успешният автомобил в Европа е усъвършенстван допълнително в седмото си поколение. При това новият Golf печели точки не само с неговото качество, неговия комфорт, ниски стойности на разход и вредни емисии, но и с неговите отлични характеристики на шофиране и във важната сфера на безопасността. Най-добрият пример е серийната мултиколизионна спирачка, която автоматично забавя автомобила след тежък инцидент, за да намали възможно най-бързо останалата енергия на движение и по този начин да предотврати последващи сблъсъци.

В допълнение идват многобройни системи за безопасност и асистиращи системи като серийната електронна блокировка на диференциала XDS, проактивната защита на пътниците и асистентът за спазване лентата на движение "Lane Assist", които предлагат най-висока степен на сигурност и комфорт на достъпна цена.

Топ-резултатът в състезанието "Car of the Year" е предшестван от многобройни награди : "Best cars of 2013" (Най-добри автомобили на 2013), "Auto Trophy 2012", "Auto der Vernunft" (Автомобил на разума) и британската награда "Top Gear - All the car you'll ever need".

Историята на успеха на Golf е за пример. Дали като класически Golf, като Golf Cabriolet, Golf Variant или Golf Plus - ще го намерите на всички пет континента и в повече от 120 държави. С приблизително 30 милиона произведени автомобила Golf поставя през последните десетилетия нов стандарт в класа на компактните автомобили. Навлизат нови технологии като ABS, въздушни възглавници и електронна стабилизираща програма, които съществено повлияват на автомобилостроенето в наречения на него клас. Екстериорът и интериорът на Golf също са водещи: Golf се отличава от първото до седмото си поколение с характерен език на продукта и формата, който и до днес се счита за непреходен и безкласов.




Коментари

Добави коментар

Реклама