Новини » Автоновини

Volvo Trucks търси българския шампион по икономично шофиране



Admin18.06.2013г 

Volvo Trucks търси българския шампион по икономично шофиране

Националният шампион по икономично шофиране на България ще бъде излъчен по време на финалите в гр. Пловдив, които ще се проведат на 23 и 24 юли. Той, заедно със собственика на компанията, за която работи, ще отпътува за курортното градче Риека в Хърватия, където между 18 и 20 октомври 2013 г. ще се проведат регионалните финали.

„Щастливи сме, че за втори път България ще вземе участие в шампионата за икономично шофиране на Volvo Trucks. През 2011 г. в него се състезаваха над 400 водачи на камиони от цялата страна и се надявам тази година техния брой да достигне поне 600”, каза Ина Игнатова, Маркетинг Мениджър, Volvo Trucks. И допълни, че не са забравени и водачите на леки автомобили, като за тях ще бъдат на разположение два автомобила - Volvo V40 и Volvo XC90 – за тестово шофиране.

Турнирът, организиран от Volvo Trucks,  се проведе в периода от 4 юни до 12 юли в 14 български града – Враца, Плевен, Севлиево, Велико Търново, Търговище, Русе, Силистра, Добрич, Варна, Бургас, Стара Загора, Пловдив, Благоевград и София.

Всички професионални водачи на камиони с валидна шофьорска книжка категория C + Е показахасвоите умения по икономично шофиране, като управляваха два от новите камиона Volvo FH с възможно най-нисък среден разход на гориво. Шофьорите се състезаваха в кръгов маршрут със средна дължина от около 20 км, а машините бяха оборудвани с интелигентната автоматизирана скоростна кутия на Volvo I-Shift и системата за контрол и управление на автопарка Dynafleet. В края на всеки състезателен ден сред участниците с най-добър среден разход на гориво бе излъчен регионален победител за града, след директна елиминация между шофьорите.

Крайният победител в националния шампионат ще представи България на финалите в Хърватия през октомври тази година и освен за титлата „Най-икономичен шофьор в Централна и Източна Европа” ще се бори и за чисто нов лек автомобил Volvo V40.




Коментари

Добави коментар

Реклама