Новини » Момиче на деня

Цветана Пиронкова

Admin18.06.2013г

Най-силната ни тенисистка Цветана Пиронкова постигна нова двусетова победа на турнира в Хертогенбош с награден фонд 235 000 долара. В мач от втория кръг 25-годишната пловдивчанка надигра със 7:6 (7), 6:2 с румънката Ирина-Камелия Бегу (№60 в световната ранглиста) и се класира за четвъртфиналите.

65-та в ранглистата на WTA, Пиронкова спечели на нула откриващото си подаване, а веднага след това имаше брейкпойнт, но не успя да го реализира и Бегу изравни за 1:1. В петия гейм Пиронкова бе сериозно затруднена в своето подаване, но отрази 3 брейкпойнта и се пребори за подаването си, а в веднага след това осъществи пробив и поведе с 4:2. Цвети обаче загуби още следващото си подаване, а след това Бегу изравни за 4:4. Пиронкова запази спокойствие и отговори с гейм на нула за 5:4.