Новини » Автоновини

Заводът на КИА Моторс в Джорджия произведе едномилионния си автомобил



Admin15.07.2013г 

Заводът на КИА Моторс в Джорджия произведе едномилионния си автомобил

КИА Моторс Джорджия (KMMG) отпразнува едномилионния си автомобил – снежно бяло Соренто – произведен в завода на марката в Уест Пойнт.

С инвестиция от 1 милиард щатски долара, серийното производство на Sorento CUV стартира в KMMG на 16 ноември 2009г. Заедно с местните фирми-доставчици, производствената база осигурява над 11 000 работни места в Уест Пойнт и прилежащия регион. С резултат от 100 млн. долара през 2012г., капацитетът на базата се увеличи до 360 000 автомобила годишно. През 2011г. в завода стартира производството на луксозната лимузина Оптима, която се превръща в бестселър на марката за 19 поредни месеца.

„Производството на 1 млн. превозни средства в рамките на 4 години е огромно постижение и повод за гордост на екипа ни от над 3 000 човека,” каза г-н Byung Mo Ahn, Президент и Изпълнителен директор, КИА Моторс Америка и KMMG. „Хората, които работят тук са сърцето и душата на компанията. Тяхната усърдна работа и ангажимент към високо качество са основната причина за безпрецедентния ръст в продажбите на марката и увеличен пазарен дял през последните няколко години в Америка.”

Едномилионното Соренто ще бъде предоставено на един от 765-те дилърски представителствата на КИА в Америка.




Коментари

Добави коментар

Реклама