Новини » Автоновини

Citroen извежда на пазара луксозен кросоувър



Admin12.11.2013г 

Citroen извежда на пазара луксозен кросоувър

Френският автомобилен производител потвърди плановете си за за създаването на товарна модификация на концептния „паркетен лъв” DS Wild Rubis.
Товарният вариант на автомобила под индекса DS X7 ще бъде проектиран на платформата DS5. На пазара моделът ще се предлага с турбо бензинов двигател с обем 1,6 литра и мощност 163 конски сили, към който в диапазона от двигателите по-късно се присъедини 1.8-литров турбо агрегат.
Производствената версия на DS Wild Rubis, както пише вестник Carnewschina, ще бъде направена единствено в базата на СП Changan-PSA, разположен в Китай, страна, която ще бъде основният пазар за колата. Възможно е, в бъдеще Citroen да предложи съперник на BMW X3 и на европейските потребители.
Продажбите на Citroen DS X7 ще започнат в Китай в края на 2014 г., а при първите клиенти автомобилите ще отидат в началото на 2015.




Коментари

Добави коментар

Реклама