Новини » Автоновини

Хаслам и Ван дер Марк повториха успеха в 8-те часа на Сузука

Admin29.07.2014г

Звездата на Pata Honda WSBK Леон Хаслам и лидерът в световния шампионат на Суперспорт Михаел ван дер Марк спечелиха победата в класическото състезание по издръжливост през 8-те часа на Сузука за втора поредна година. Те, заедно с Такуми Такахаши и тима на MuSashi Harc-Pro Honda, триумфираха в съкратеното заради дъжда състезание.

Стартът на надпреварата също закъсня с час, защото валеше силен дъжд. Дъждът н спря, като стана причина за множество катастрофи. Заради тях на пистата четири пъти излиза кола за сигурност. В една от катастрофите участва и Косуке Акиоши от отбора FCC TSR, който спечели състезанието през 2012 г. със съотборника на Хаслам – Джонатан Риа. Риа отново караше за FCC и за втори път гледаше как неговия съотборник катастрофира. През 2013 г. обаче това бе Рюичи Кионари. Въпреки че бе със счупена бедрена кост от катастрофата, Акиоши докара своя мотор Fireblade до питстопа. Екипът на FCC ремонтира машината и другият пилот на Pata Honda, съотборникът на Ван дер Марк – Лоренцо Занети, излезе на пистата. Пораженията по байка обаче бяха големи и моторът окончателно се счупи на 40-обиколка.

Междувременно Ван Дер Марк изпревари пилота на Yoshimura Suzuki Ранде де Пюне и стана втори, а след катастрофата на Акиоши, поведе в състезанието. Отборът водеше с една минута до времето, в което Такахаши пресече финала само 7 часа след старта на надпреварата. Така Ван Дер Марк и Хаслам отпразнуваха втората си поредна победа в 8-те часа на Сузука, докато за Такахаши тя бе 3-а.

Второто място бе за отбора на Yoshimura Suzuki Де Пюне, Уотърс и Цуда, които също направиха 172 обиколки. На трето място се класира отборът на Kagayama – Кагаяма, Хага и Агеретер, които изостанаха с една обиколка.