Admin07.10.2014г
Ден на траур е обявен в Пловдив за жертвите на жестоката катастрофа, в която загинаха три 16-годишни момчета.
Шофьорът - също 16-годишен, оживя по чудо. Той карал без книжка колата на брат си със 150 км в час. Очаква се кръвната проба да покаже дали момчето е пило алкохол или е било под въздействието на наркотици.
Обвинения са повдигнати освен срещу него и срещу родителите му, които са допуснали той да се качи в кола, без да има книжка.
Тримата младежи загинаха в неделя. Колата шофирал 16-годишният Атанас Танков, който нямал книжка. Тийнейджърът взел тайно ключовете от стаята на брат си Иво (30 г.), докато родителите му били в пловдивско село.
Предната вечер момчетата се събрали в дома на Атанас.
"Когато се прибрах вкъщи след полунощ, спяха. Легнал съм, а преди обед в неделя съседи ме събудиха със страшната вест", потресен разказва братът на Атанас Иво.
Преди да подкарат колата, четиримата пили кафе. После се качили в автомобила и потеглили по правата отсечка на Околовръстния път. Атанас натиснал газта, но не успял да овладее БМВ-то. Колата първо се блъснала в пясъчен насип, а после в дърво и стълб. Завъртяла се, навлязла в кръстовището към квартала и се врязала странично във втори железен стълб. От удара автомобилът бил смачкан до неузнаваемост. Трите момчета са издъхнали на място. При сблъсъка оцелял само водачът. Той е откаран в болницата с травми по главата, контузия на гръдния кош. Състоянието му е стабилизирано.
Близо час аварийни екипи на пожарната рязали БМВ-то, за да извадят телата на тримата загинали. Като по чудо се е спасил случаен пешеходец, който се оказал на два метра от катастрофата. Засега основната версия на полицията е, че автомобилът се е движел по отсечката със 120 км/ч при позволени 50 км/ч. Точната скорост ще се установи от техническа експертиза.
Атанас и Георги били съученици от Спортното училище, тренирали академично гребане, имали отличен успех. В събота двамата участвали в Международна регата на Гребния канал в Пловдив.
Източник: Труд