Новини » Спорт

Андреа Ианоне спечели първата си победа

04.05.2008г

Андреа Ианоне спечели първата си победа Андреа Ианоне от Италия спечели първа победа в своята кариерата в клас 125 см3 от световния шампионат по мотоциклетизъм, предаде сателитният канал ”Евроспорт”. Това стана на Гран при на Китай, където състезателят на „Априля” финишира с време 46:02.275 минути. Французинът Мике ди Меглио („Дерби”) остана втори със закъснение от 3.355 секунди. Почетната стълбица се допълва от световния шампион Габор Талмакси („Априя”), който завърши с 3.451 секунди закъснение зад победителя. Временният лидер в генералното класиране Симоне Корси прекрати своето участие в самото начало на състезанието на пистата в Шанхай. Той намали преднината си в подреждането на 9 точки пред Жоан Оливе и Никола Терол, обобщава Агенция "Фокус".