Новини » На път

От следващата година шофьорите няма да плащат допълнителни такси, ако пътуват зад граница



Admin25.02.2015г 

От следващата година шофьорите няма да плащат допълнителни такси, ако пътуват зад граница

Пътуваме без „Зелена карта” и извън Европейския съюз. От следващата година шофьорите няма да плащат допълнителни такси, ако пътуват зад граница. Това предлагат от Комисията за финансов надзор. Ще поскъпне ли „Гражданската отговорност” заради промяната?

В момента при всяко пътуване извън България трябва да имаме сертификат „Зелена карта”, с който застрахователят ни покрива щети при евентуален инцидент. За документа не плащахме допълнителни такси само ако пътувахме във всички страни от ЕС, както и в Андора, Швейцария и Сърбия.

С промяната обаче от таксата се освобождават и шофьорите, които пътуват към някоя от държавите в т. нар. система „Зелена карта”, сред които Турция, Македония, Русия и Украйна.

Обмисля се премахването на допълнителните такси. „Рискът в тези държави не е по-висок отколкото в държавите членки, така че няма причина да плащаме допълнително за сертификата“, поясни Ралица Агайн от Комисията за финансов надзор.

Освен това сега някои застрахователи изкуствено вдигали цената на „Гражданската отговорност“, ако шофьорите излизали извън ЕС.„Много често хората, когато пътуват в ЕС и искат сертификат „Зелена карта“, го получават срещу заплащане. Биват подведени от посредници и се надяваме да сложим край на тази практика“, закани се Ралица Агайн от Комисията за финансов надзор.


Източник: Economynews.BG




Коментари

Добави коментар

Реклама