Новини » Автоновини

Ръст и при търговските превозни средства



Admin30.07.2015г 

Ръст и при търговските превозни средства

В България се регистрира ръст от 24%

Асоциацията на автомобилните производители в Европа (ACEA), която е единственият източник на данни за продажбите на нови автомобили в България, обяви резултати за бизнеса с търговски превозни средства през изминалия месец и от началото на годината.

Според данните, през юни в Европа са били регистрирани 197 203 търговски превозни средства, което представлява увеличение от 18.6% и е шести пореден месечен резултат с +. От ACEA коментират, че увеличение в търсенето се отчита във всеки един от отделните сегменти, както и на всеки един от основните пет европейски пазара- Германия (+9.4%), Италия (+12.5%), Франция (+12.9%), Великобритания (+18.5%) и Испания (+49.7%)

През първата половина на годината, в Европа са били регистрирани 1 030 140 търговски превозни средства, което е с 12.9% над резултата от първото полугодие на миналата година. В Испания увеличението е 36.8%, във Великобритания е 21.8%, в Италия 8.6%, Германия 4.6%, а във Франция с 1.6%.

Основната част от регистрираните както през юни, така и през първата половина на годината, търговски превозни средства са били лекотоварните (до 3.5 тона). През изминалия месец, показателят е бил 163 738 единици (+16.3%), а този от началото на годината е 854 733 (+12.3%).

Според данните на ACEA, през юни, в България са били регистрирани 511 нови търговски превозни средства, което представлява увеличение от 24%. През първата половина на годината, в страната ни са реализирани 2258 коли или с 18.2% повече в сравнение със същия период на 2014-та.




Коментари

Добави коментар

Реклама