Admin23.10.2015г
Темата за рекламациите започва да става болезнена в света, а мащабите са направо стряскащи. След милионите на VW на дневен ред са 6,5 милиона коли с опасност от самозапалване на Toyota!
Оказва се че потенциално опасен елемент са бутоните на електропакета на стъклата. Същината на проблема е неправилното неравномерно смазване на контактите на бутоните и възможното им прегряване, което с времето може да доведе до прегряване и на теория до самозапалване. Извън Япония проблемните автомобили са от моделите Camry, Highlander и RAV4, съобщава Автопрес .
До момента проблемът е предизвикал изгаряне на един човек и 11 случая на стопяване на клавишите и тапицерията на вратите. В сервизната акция ще бъде проведено повторно смазване или замяна на електрическите елементи на клавишите. Проблемните коли са около 2,7 милиона в Америка, 1,2 милиона в Европа и 600 000 в самата Япония.
Експортните модели по данни на марката са производство от август 2005-а до август 2006-а и от януари 2009-а до декември 2010-а.