Admin19.03.2016г
Приключиха квалификациите за място, както и първия манш в клас МХ за Гран При Поморие по мотокрос, съобщиха за Агенция „Фокус“ от Българската федерация по мотоциклетизъм.
Със състезанията край морето се открива официално мотоциклетния сезон, като мотополигон Порой е домакин на първия кръг от Републиканското първенство по мотокрос.
103-ма пилоти в различните класове участваха в свободните тренировки и квалификационния манш преди стартовете.
Състезатели от Румъния и Молдова се включиха в родния шампионат, който започна с рекорден брой пилоти още от началния кръг.
В клас МХ65 най-бърза обиколка и спечелвайки квалификацията за място стана Айда Кояну (Румъния), който изпревари само с 2 хилядни от секундата Виктор Бориславов (КТМ) 2.23.919 минути.
С трето време от днес завърши Радостин Михайлов (КТМ) – 2.27.704.
При МХ 85 сс. много силно каране и в свободните тренировки и квалификацията за Николай Малинов („Кавазаки“), който ще избере първи своето място на бариерата преди първия манш давайки 2.03.455 мин.
След него на повече от 6 секунди (2.09.491) завърши Николай Тимуш (Молдова), а трети Димитър Грозданов (КТМ) - 2.11.949.
Десетките зрители край трасето се убедиха в отличната форма в която се намира Майкъл Иванов в клас МХ2. Един от тримата българи, които карат в Световния шампионат по мотокрос, беше над всички и убедително спечели квалификацията с 1.47.840 мин.
Зад него останаха Георги Георгиев (1.51.341 м., „Сузуки“) и Хакан Халми (1.51.695 м.,КТМ).
Румънецът Адриан Радуца спечели правото първи да избере място на бариератаза състезанието, побеждавайки конкуренцията в МХ1.
Радуца завъртя най-бърза обиколка – 1.52.662, оставайки зад себе си втория Денислав Ангелов (1.55.278 минути, „Ямаха“) и Шевки Шевкиев (1.56.038 м, „Сузуки“).
Изключително интересно и оспорвано беше при МХ. Най-много пилоти - 39. Първият състезателен манш и първи точки за новия сезон спечели Мартин Тодоров („Ямаха“), който поведе колоната и не изпусна водачеството си до края. Втори се нареди Веселин Малинов („Кавазаки“), а трети финишира Юлиян Райчев („Кавазаки“). Райчев спечели квалификацията за място по –рано, но не успя да стартира добре в манша и изостана, но с много силно каране влезе в „тройката”.
Официалното откриване на състезанието – GRAND PRIX POMORIE 2016 на мотополигон Порой е на 20 март (неделя) от 10:00 часа .
Веднага след това са и състезателни маншове във всички класове. Награждаването на призьорите се очаква да бъде към 16:40 часа.
Снимка: Пресслужба на БФ Мотоциклетизъм.