Новини » На път

Масови проверки на автомобили, заведения и лица в Кърджали



Admin13.06.2016г 

Масови проверки на автомобили, заведения и лица в Кърджали

Масови проверки на автомобили, заведения и лица са извършени на територията на област Кърджали от 9 до 12 юни, в хода на специализирана операция. Полицаите са иззели 3600 къса цигари без акцизен бандерол, 53 саморъчно направени цигари и половин килограм нарязан тютюн. Най-много контрабандни цигари са намерени в търговско помещение в кв. ”Възрожденци” в областния център – 2620 къса. Останалото количество е открито при проверки на двама души и на лек автомобил „Нисан”. Съставени са актове за Закона за акцизите и данъчните складове.

В хода на операцията са проверени 1328 души, 734 пътни превозни средства, 130 заведения, 10 интернет клуба, 42 зали за хазартни игри, 11 заложни къщи, 68 търговски обекта. Задържани са били общо осем човека, образувани са девет досъдебни производства. Установени са 14 непридружени малолетни и непълнолетни след определения час.

За констатираните нарушения са съставени 101 акта, 45 протокола по Закона за МВР. При проверка на лек автомобил „БМВ” в областния център полицаи открили 160 кг говеждо месо и глави от едри животни без необходимите документи, а в лек автомобил „Ауди” – девет неизползвани ушни марки. Стоката е иззета. За констатираните нарушения служители на Областната дирекция по безопасност на храните са съставили акт.




Коментари

Добави коментар

Реклама