Новини » Спорт

Четири победи за българите във втория кръг от Източноевропейския шампионат по мотокрос

29.06.2008г

Четири победи за българите във втория кръг от Източноевропейския шампионат по мотокрос Българските пилоти взеха четири от шестте златни индивидуални отличия, а националният ни тим спечели отборната надпревара във втория кръг от Източноевропейския шампионат по мотокрос, организиран от Балканския мотоциклетен съюз. В състезанието участваха 81 пилоти в отделните класове. Изненадваща победа в най-малкия - 65сс, взе състезателят на „Мотошмиц рейсинг” Валентин Роглев (КТМ). Той записа първия си триумф в Източноевропейския шампионат след две втори места в отделните маншове. Основните му конкуренти Иван Петров и Майкъл Иванов имаха лош ден и останаха извън тройката. Петров завърши 18ти в първия манш след като мотоциклетът му се повреди, а Иванов падна във втория и също записа слабо класиране. Ивелин Господинов и Цонко Пеев се качиха за първи път на подиума с вторo и трето място в клас 65сс. Николай Колев (Сузуки) също спечели първото си за сезона златно отличие от Източноевропейския шампионат. Българинът завърши начело в клас 125сс след победа в първия манш и трето място във втория. Втори на стълбичката се качи молдовският състезател Михаил Кочу (КТМ), а трети бе отново българин – Ивайло Зашев (Ямаха). Румънец и молдовец спечелиха стартовете в класовете 85сс и Open “A”. В най-големия отворен клас триумфира молдовският пилот Николай Кочу (Кавазаки), пред Бончо Аврамов и Мартин Тодоров, а при 85-кубиковите победата бе за Джордже Кабал (КТМ), който събра равен брой точки с българина Янко Ташев, но бе с по-добро класиране във втория манш. Ташев остана втори, трети е Шевки Шевкиев. Българските пилоти спечелиха индивидуалните отличия и в класовете 125-младежи (Николай Колев) и Open “B” (Кадир Масар). Следващият кръг от Източноевропейския шампионат по мотокрос е на 20 юли в Румъния. Класиране: 65сс 1. Валентин Роглев – КТМ – България – 44т. 2. Ивелин Господинов – АКвазаки – България – 36т.* 3. Цонко Пеев – Кавазаки – България – 36т. *Пилотът е с по-добро класиране във втория манш 85сс 1. Джордже Кабал – КТМ – Румъния – 45т.* 2. Янко Ташев – КТМ – България – 45т. 3. Шевки Шевкиев – Сузуки – България – 44т. *Пилотът е с по-добро класиране във втория манш 125сс 1. Николай Колев – Сузуки – България – 45т. 2. Михаил Кочу - КТМ – Молдова – 44т. 3. Ивайло Зашев – Ямаха – България – 43т. OPEN А 1. Николай Кочу – Кавазаки - Молдова – 50т. 2. Бончо Аврамов – КТМ - България – 44т. 3. Мартин Тодоров – Ямаха - България – 40т. ОТБОРНО: 1. БЪЛГАРИЯ 2. ТУРЦИЯ 3. МОЛДОВА