Новини » Автоновини

Barnato – новото старо име в историята на Bentley



Admin08.12.2016г 

Barnato – новото старо име в историята на Bentley Поради финансови причини марката Bentley трябваше да реши сериозна дилема – дали да пусне паркетник на базата на обща платформа с Audi Q5 или пък да направи по-малко спортно купе по мотивите на концептуалния си модел EXP 10 Speed 6. Според авторитетното британско издание Auto Express, изборът е направен в полза на спортната кола.

“Проблемът с евентуалният избор за производство на малък SUV е в това че той ще се конкурира с доста подобни модели на премиални марки, а не с модели от пазарния суперлукс сегмент. А нашата стратегия е насочена именно към конкуренция с супер-луксозните автомобили” - обяснява основата на решението шефът на марката Волфганг Дюрхаймер.

Новият спортен модел, който ще се разположи в гамата на Bentley под модела Continental GT, може да получи името Barnato — в чест на основателя на известната група автомобилни фенове и състезатели Bentley Boys Уулф Барнато, председател на управлението на Bentley и трикратен победител в 24-часовото състезание Льо-Ман през 1928-а, 1929-а и 1930-а година.

Според Дюрхаймер, проектът вече е в стадий на разработка, но инвестициите за производство на модела трябва да бъдат утвърдени през следващото лято. Освен този нов модел, който ще е конкурент на Aston Martin V8 Vantage, например, компанията подготвя нов седан Continental с мотор V6 и хибридна версия. Работи се и по създаването на купеобразна модификация на луксозния кросовър.
Източник: Автопрес


Коментари

Добави коментар

Реклама