Новини » Спорт

Марко Симончели спечели Мото GP в клас до 250 куб. см

13.07.2008г

Марко Симончели спечели Мото GP в клас до 250 куб. см Марко Симончели спечели Мото GP в клас до 250 куб. см за голямата награда на Германия на пистата Заксенринг, предаде „Евроспорт”. Италианецът стартира от първа позиция и задържа лидерството си, като остави зад себе си Ектор Барбера и Алваро Батиста. Любопитното е, че Батиста стартира от 19-о място и направи невероятно състезание, за да се качи на подиума. До момента през сезона Симончели има шест подиума и три първи места. По този начин той остава начело на генералното класиране, заедно с Мика Калио от КТМ, който днес завърши четвърти. „Уикендът бе труден за мен, защото стартирах с чисто нов мотор. Въпреки това съм изключително доволен от машината”, сподели след победата си Симончели.