Новини » Спорт

Себастиан Ожие и M-Sport с първа победа във WRC 2017

Admin23.01.2017г

Себастиан Ожие постави отлично начало на защита на шампионската си титла в Световния рали шампионат (WRC) на FIA, след като записа четвъртата си поредна победа на легендарното рали Монте Карло през изминалия уикенд.

Пилотът на M-Sport World Rally Team и неговият Ford Fiesta направиха най-доброто каране по време на ралито, като финишираха на 2 минути и 15 секунди пред Яри-Мати Латвала с Toyota Yaris и От Тенак отново с Ford Fiesta. Тиери Нювил с Hyundai i20 Coupe спечели последната TV Power отческа, предавана на живо, и записа в актива си пет бонус точки.

Ожие пое лидерството в тазгодишното издание на рали Монте Карло в предпоследния етап в събота, след като окачването на автомобила на Тиери Нювил претърпя повреда, и удържа първата позиция до финала на състезанието. Латвала записа отлично класиране с неговата Toyota, което поставя завидно начало на завръщането, след 17-годишно отсъствие, на марката на световната рали сцена. Единствено проблеми с двигателя на Тенак пък попречиха на M-Sport World Rally Team да завършат надпреварата на първо и второ място.

Рали Монте Карло 2017 (Крайно класиране Топ 10)
1.Ожие4:00:03.6