Новини » Автоновини

Moto3: Масово падане на Льо Ман, Хуан Мир с Honda печели

Admin22.05.2017г

Хуан Мир (Leopard Racing) запази поредицата от победи на Honda, като спечели Гран При на Франция на пистата Льо Ман в клас Moto3 с преднина от 4.254 сек. пред Арон Канет (Estrella Galicia 0,0) и Фабио ди Джанантонио (Del Conca Gresini Moto3), който стана 3-и. Така лидерът в шампионата увеличи преднината си във временното класиране. Мир води с 99 т., следващият го в класирането Романо Фенати е с 65 т., а с второто си място Канет излезе на трета позииця. На първите 6 места в класирането са пилоти на Honda. Това беше 5-а поредна победа на Honda от началото на шампионата досега.

В състезанието имаше сериозна драма, след като бе спряно с червен флаг заради страховита катастрофа с много пилоти – почти половината от стартовия списък, а след това бе рестартирано за по-къса дистанция от 16 обиколки. Стартиралият от първа позиция Хорхе Мартин (Del Conca Gresini Moto3) потегли първи и в съкратеното състезание. След това до него се доближи Романо Фенати (Marinelli Rivacold Snipers), а най-големият губещ в състезанието беше Николо Булега (Sky Racing Team VR46), който от 2-и на стартовата решетка излезе извън топ 20 в края на първата обиколка. Фенати излезе начело, а Мир бе след него, след като Романо го изпревари на завой 7. После Мир отново си пое лидерството и поведе с повече от две секунди и пресече първи финала, следван от Арон Канет и Ди Джанантонио. След тях се класираха Хуанфран Гевара (RBA BOE Racing Team), Енеа Бастианини (Estrella Galicia 0,0), Жул Данило (Marinelli Rivacold Snipers), двамата с Honda, Дани Кент (Red Bull KTM Ajo), Андреа Миньо (Sky Racing Team VR46) и Якуб Корнфейл (Peugeot MC Saxoprint).