Новини » Спорт

Филип Мороу е уволнен от Мицубиши Англия

29.07.2008г

Филип Мороу  е уволнен от Мицубиши Англия Заради три последователни катастрофи в последните три кръга на шампионата на Великобритания, Филип Мороу, 24-годишният пилот на Мицубиши Англия няма да бъде повече част от тима, реши бордът на тима,съобщава RallyXpress. Мороу бе уволнен само две седмици преди четвъртото състезание от шампионата – Рали Северна Ирландия. Това е домашното състезание на ирландеца. Решението за освобождаването на Мороу е било взето след втората и третата катастрофа на пилота, след което Мицубиши Англия се е простила с възможността да спечели тимовото първо място в шампионата. Говорител на тима е заявил: „Всеки пилот знае, че три последователни катастрофи означава само едно – аут от отбора. Това е бизнес.” На 23 години Филип Мороу спечели миналогодишните серии Мицубиши Челиндж и с това влезе в елита на британската Моторспорт Асоциация, след което последваха трите катастрофи и младежът даде много хляб за приказки на своите предшественици. За момента няма решение кой пилот ще замести Мороу по време на рали Ълстър (23_24 август), ставайки партньор на сегашния №1 в екипа Гай Уилкс. Не е ясно също дали в оставащите до финала три кръга от първенството ще бъдат наемани отделни пилоти или това ще бъде един единствен състезател до края на сезона. Това е вторият проблем на Мицубиши Англия, след като по време на Джим Кларк Рали огън изпепели основната състезателна кола на Уилкс и, както се разбра, причина за това е станал лошо монтиран маслопровод.