Новини » Спорт

Хейки Ковалайнен спечели Гран При на Унгария

03.08.2008г

Хейки Ковалайнен спечели Гран При на Унгария Пилотът на Макларън Хейки Ковалайнен спечели надпреварата от Формула 1 за Гран При на Унгария, която се проведе на писта "Хунгароринг". Пилотът на Ферари Фелипе Маса стартира отлично и от 3-а позиция успя да оглави временното класиране, изпреварвайки Люис Хамилтън и Хейки Ковалайнен от тима на Макларън, като задържа тази позиция 3 обиколки преди края. В нея двигателят на болида на бразилеца се повреди и той бе принуден да се откаже от надпреварата. След отлично състезание втори се нареди пилотът на Тойота Тимо Глок, а на трета позиция се нареди световният шампион Кими Райконен с Ферари. Фернандо Алонсо с Рено е 4-и, а петото място в крайното класиране зае Люис Хамилтън с Макларън. Хамилтън беше 2-и, но 30 обиколки преди края получи повреда в предната лява гума на своя болид и принудително влезе в бокса. В зоната на точките се наредиха още Нелсиньо Пикет, Ярно Трули и Роберт Кубица. Надпреварата в Унгария не завършиха Себастиен Фетел, Адриан Сутил и Фелипе Маса, обобщава Агенция "Фокус".