Новини » Спорт

ЛЬОБ отново на подиума на WRX в португалско шоу

Admin02.05.2018г

WRX Кръг №2 – Монталегре, 28-29.04

Легендата Себастиан Льоб може и да е свикнал със снега от събития като Рали Швеция, но със сигурност не го е очаквал в рали крос! Въпреки това пилотът на отбора PEUGEOT Total демонстрира целия си талант и изведе PEUGEOT 208 WRX за втори пореден път до 2-рото място в кръг 2 от Световния рали крос шампионат на FIA този уикенд, проведен високо в планините на Монталегре, Португалия. Надморската височина със сигурност поднесе труден тест за състезателния автомобил и за пилотите, но и тримата още веднъж показаха своя блестящ потенциал в едно събитие, което всички ще запомнят...

Себастиан Льоб отбеляза летящ старт в Португалия, като спечели първата квалификация и финишира 2-ри във втората квалификация, което го направи лидер по точки в събота срещу неделя. Въпреки че се чувстваше малко по-неуверен при мокрите и хлъзгави условия на третата и четвъртата квалификация в неделя сутринта, той лесно стигна до полуфинала с мощния 600 к.с. 208 WRX. Французинът завърши 2-ри в полуфинала, което му спечели място във финала, проведен точно когато снегът започна да вали силно. След интензивни странични битки по впечатляващата писта в Монталегре, Льоб финишира 2-ри в крайното класиране на финала: същият резултат, който постигна и в Барселона, което засилва позицията му в класирането в Шампионата.

Тими Хансен беше единственият, който победи Льоб в състезание в събота, като спечели втората квалификация пред своя впечатляващ съотборник, за да заеме второ място в събота срещу неделя в общото класиране по точки. Той също спечели лесно квалификациите за полуфинала и новините бяха още по-добри за шведа в неделя следобед, когато той спечели своя полуфинал, отново пред Льоб. Пред Хансен се очертаваше силно завършване в снежния финал, но за съжаление удари защитната ограда на пистата и се завъртя, докато преследваше усилено победата, което го изпрати назад в класирането. На финала нямаше награди за него, но имаше много точки от уикенда финишира 5-ти и 9-ти в мокрите квалификационни сесии 3 и 4 в неделя сутринта. Тези силни резултати го изведоха до полуфинала, но нещастието се случи, когато беше изненадан от съперник, натиснал спирачките рано, когото той удари отзад, чупейки интеркулера на своя автомобил. За да спаси двигателя от крайна повреда, той избра да го изключи и за съжаление обещаващият му уикенд приключи - въпреки че една точка беше заслужено спечелена.
 ЦИТАТИ

Брюно Фамен, Директор на PEUGEOT SPORT
„Беше добър уикенд! Въпреки че на хартия резултатите изглеждат доста подобни на първия кръг в Испания преди две седмици, те са по-добри, защото отбелязахме много точки в двата кръга на шампионата. Себастиан Льоб отбеляза 25 точки, което го прави втория най-добре представящ се пилот през уикенда след Кристоферсен, който отбеляза 26. А в класирането на отборите, ние сме най-добре представящият се отбор през уикенда заедно с Volkswagen. Положителното е, че нашите автомобили показаха добра скорост и добра надеждност през целия уикенд без технически проблеми. Автомобилите се държаха по-добре при сухи условия, отколкото при мокри, но нещата пак са силно окуражаващи. Солидно представяне.“

Себастиан Льоб, PEUGEOT 208 WRX №9
„Имах наистина добро усещане за 208 WRX от самото начало. При сухи условия автомобилът беше лесен за управление и се чувствах уверен: Можех да се концентрирам върху времето за обиколка вместо какво правя със самия автомобил. Първата и втората квалификационни сесии бяха добре, но по време на третата условията се промениха и аз се борех малко повече, за да намеря темпото. За щастие условията по време на полуфинала отново бяха сухи, а финалът се проведе при отлични условия. Беше добра битка през целия уикенд и наистина се наслаждавах; не е нормално да видиш сняг! Битката е много оспорвана между всички, но ние също сме на върха. Трябва да правиш всичко идеално, ако искаш да имаш добър уикенд в рали кроса. Не винаги е лесно, но е много удовлетворяващо, когато се получи.“

СЛЕДВАЩ КРЪГ
Третият кръг от Шампионата ще се състои в Мете, Белгия, на 12-13 май. Пистата Жюл Ташени е разположена близо до Шарлероа, с обща дължина 1 149 километра, от които 61% асфалт и 39% чакъл. В сравнение с много от другите писти, на които
Източник:Автопрес