Новини » Спорт

Валентино Роси покори пистата „Сепанг” в Малайзия

19.10.2008г

Валентино Роси покори пистата „Сепанг” в Малайзия Валентино Роси – „Доктора” с Ямаха спечели състезанието на пистата „Сепанг” в Малайзия. Това е девета победа през сезона за италианеца, който вече си осигури световната титла в клас до 500 куб. см на Мото GP. Самото състезание започна добре за Дани Педроса с Хонда, който поведе пред Довициозо и Роси. С изключително изпреварване на Роси в 11-ата обиколка, световният шампион поведе и до края нямаше никакви проблеми да задържи лидерството си. Втори остана Педроса, а трети, което е неговият първи подиум през сезона, финишира Андреа Довициозо също с Хонда. В класирането шампионът Роси има 332 точки, пред Кейси Стоунър с 245 и Дани Педроса с 209, обобщава Агенция "Фокус".