Новини » Спорт

Люис Хамилтън спечели състезанието на пистата в Шанхай в Китай

19.10.2008г

Люис Хамилтън спечели състезанието на пистата в Шанхай в Китай Пилотът на Макларън Мерцедес Люис Хамилтън спечели състезанието на пистата в Шанхай в Китай, 17-и кръг от световния шампионат. Британецът стартира от първа позиция, като бе безапелационен лидер през цялото състезание и нито за момент не изпусна първото място. Втори финишира Фелипе Маса (Ферари), като разликата между двамата в генералното класиране кръг преди края на сезона вече е 7 точки. Трети остана Кими Райконен (Ферари), а четвърти Фернандо Алонсо (Рено). Пилотите на БМВ-Заубер Ник Хайдфелд и Роберт Кубица отново направиха силно състезание и финишираха на 5-о и 6-о място. В зоната на точките влязоха още Тимо Глок (Тойота) и Нелсиньо Пикет (Рено). Последното състезание за сезона е в Бразилия на пистата „Интерлагос” на 2-и ноември. След това състезание Люис Хамилтън се доближи все повече до световната титла. Британецът трябва да финишира в някое от челните 5 места на „Интерлагос”, за да си гарантира титлата при пилотите. Надпреварата в Бразилия ще бъде и последна за Дейвид Култард, който слага край на кариерата си след 14 години във Формула 1. Агенция Фокус