Новини » Автоновини

Тирове са закъсали на АМ "Хемус"в посока София



Admin30.11.2021г 

Тирове са закъсали на АМ "Хемус"в посока София

Близо 100 са закъсалите тирове между втория и третия тунел на „Хемус” в посока София вследствие на снеговалежа. Екип на NOVA установи, че платното към Варна се почиства. В обратната посока обаче обработката е затруднена заради закъсалите тежкотоварни автомобили.

Пясъкоразпръсквачите останали блокирани, което попречило да разпръснат пясък и луга. По мнението на специалисти грайферите на гумите на тировете са износени и това е причината за блокадата на „Хемус”. Шофьорите обаче твърдят, че имат хубави гуми, но е заледено.

От АПИ съобщиха, че временно движението по АМ „Хемус“ в посока София е ограничено за всички МПС поради снегопочистване. Трафикът в посока София се осъществява за всички МПС по обходен маршрут: Правец - Ботевград - път I-1 - София. 

Източник: nova.bg




Коментари

Добави коментар

Реклама