Новини » На път

От 25 септември започва текущ ремонт на участък от пътен възел „Зимница“



Admin24.09.2025г 

От 25 септември започва текущ ремонт на участък от пътен възел „Зимница“

От 25 септември започва текущ ремонт на близо 200-метров участък на пътен възел „Зимница“ при връзката на първокласния път I-7 Ямбол - ГКПП „Лесово“ и АМ „Тракия“. Отсечката, която е на територията на област Ямбол, е част от директното трасе на път I-7 при 246-км, където е и пътният възел, пресичащ автомагистралата. При изпълнението на строително-монтажните работи движението в платното в посока магистралата ще бъде напълно ограничено. Трафикът ще преминава в платното за Ямбол при скорост до 60 км/ч. Ограничения при преминаването по директното трасе на АМ „Тракия“ няма да има.

Проектът за текущ ремонт предвижда земен изкоп и полагане на трошен камък, цялостна подмяна на асфалтовата настилка, отводнителни дейности, поставяне на геомрежа, попълване и подравняване на банкети. Обновената отсечка ще бъде с нова маркировка, ограничителни системи и пътни знаци.

Прогнозният срок за завършване на строително-монтажните работи е 12 октомври т. г. Дейностите ще се изпълняват по договора за текущ ремонт и поддържа от „Автомагистрали“ ЕАД.

Агенция „Пътна инфраструктура“ се извинява на гражданите за причиненото неудобство, но ремонтните дейности са необходими, за да се осигури безопасността на движение и да се повиши комфорта на пътуване. Необходимо е шофьорите да спазват правилата за движение и ограничението на скоростта, да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи.

Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка от интернет страницата на АПИ - www.api.bg, както и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20.




Коментари

Добави коментар

Реклама