Новини » Спорт

Джейми Уайт спечели ралито в Танзания

24.02.2009г

Джейми Уайт спечели ралито в Танзания Три екипажа със Субару Импреза WRX взеха първите три места в крайното класиране на Рали Танзания, предаде RallyXpress. Състезанието бе първи кръг от шампионата на Африка и квалификационен старт за програмата Пирели Стар Драйвър (PSD) през следващия сезон. Първи в крайното класиране е зимбабвиеца Джейми Уайт. Ветеранът Уайт пое лидерството на колоната в момент, когато угандиецът Емануел Като изостана в класирането заради спукана гума и скъсана полуоска. Шансът обаче бе на страната на Като, след като проблемите на екипажа дойдоха съвсем близо до сервизната зона. Регистрираното закъснение свали Като и неговия навигатор Мотову на второ място в крайното подреждане на танзанийското рали. В първия ден от надпреварата за PSD пилотът от Магадаскар Матю Адрианджафу повече в класирането, но отпадна във втория ден заради проблеми с двигателя на своето Субару Импреза WRX . Адрианджафу е първият пилот, който участва в надпреварата за академията на Пирели Стар Драйвър и в първия ден той събра достатъчно точки - 32, за да е в челото на класирането за африканския шут-аут. Първото място е за Рандийп Бирди (Тан) – 39 т, третото място, също с 32 т. както и Адрианджафу е за Салим Хаджи, четвърти – Алекс Хосли 22, пети – Изхар Мирца 21, шести – Питър Хосли 19, седми – Навжар Ханс – 11 т. Да напомним, че през миналата година Рандийп Бирди стигна до финалната сесия в надпреварата за италианската програма. Интересен е фактът, че всички Мицубиши-та – на танзаниеца Навжар Ханс, както и на братята Питър и Алекс Хосли показаха сериозни дефекти, а двамата Хосли отпаднаха от състезанието. През тази година точките, които се присъждат за академията Пирели, се получават на базата на спечелените скоростни етапи и най-бързите времена регистрирани в състезанията.