Новини » Автоновини

В Севлиево приключи републиканският шампионат по автокрос

15.10.2007г

В Севлиево приключи републиканският шампионат по автокрос В малкия клас - до 1600 куб.см до финала достигнаха шест бъгита. Оспорвана битка за първото място водиха съотборниците от Тони Старт Силистра Пламен Петров и Димитър Калев. Двубоят спечели на Пламен Петров, на 4,5 сек. от него финишира Калев, трети завърши Николай Добрев от АРА Моторспорт, четвърти Венислав Петров от Старт-Н Криводол, пети Генчо Бацинов от Тони Старт и шести остана Андрей Колев от състава на Старт-Н.Във финала на големия клас - над 1600 куб.см шампионът Христо Александров отстъпи на съотборника си Владимир Трайков, заради спукана предна лява гума на бъгито му. Трети финишира Георги Косев от Търговище Ауто, четвърти Милен Милотинов от състава на Старт-Н, пети и последен във финала приключи Димитър Димитров от състава носещ неговото име - Димитров и синове. В отборното класиране се наложи съставът на Тони Старт Силистра, втори останаха пилотите на Димитрови синове, трети завърши съставът на Старт-Н Криводол.