Новини » Спорт

Калин Кулев спечели първия кръг от европейския шампионат по супермото

19.04.2009г

Калин Кулев спечели първия кръг от европейския шампионат по супермото Калин Кулев с мотоциклет „ТМ” спечели първия кръг от европейския шампионат по супермото в новия клас за най-мощните машини – МаксиМото, съобщиха за Агенция "Фокус" от БФ по Мотоциклетизъм. Състезанието се проведе на пистата в италианския град Витербо, близо до Рим. За българина, който през 2008г. извоюва европейската купа в тази дисциплина, това е първа победа в европейския шампионат. Кулев завърши втори в първия манш и спечели втория, което му донесе крайния успех с 47 точки. Също толкова имаше и италианецът Елио Маркети („ТМ”), но той остана втори заради по-слабото си класиране във втория старт. На трето място се нареди отново италианец – Фабрицио Фиоручи („ТМ”). Клас МаксиМото беше въведен в европейския шампионат тази година и е за състезатели с мотоциклети с кубатура минимум 600 куб.см, 2 или 4 цилиндъра. Шампионатът на Стария континент се провежда още в класовете S3 и S OPEN, в които по-късно този следобед ще участват Ангел Караньотов (КТМ) и Росен Тончев (КТМ).