Новини » Спорт

Иван Петров спечели и втория кръг от Европейския шампионат по мотокрос

18.05.2009г

Иван Петров спечели и втория кръг от Европейския шампионат по мотокрос Младият български пилот Иван Петров (КТМ) спечели убедително и втория кръг от европейския шампионат по мотокрос в клас 65 куб.см, съобщиха от БФМ. Състезанието се проведе на румънското трасе Зарнещи, близо до Брашов. Петров направи крачка към победата още в съботните тренировки, когато си осигури правото пръв да избира място на бариерата. Днес българският пилот спечели убедително и двата манша в конкуренцията на близо 40 пилоти и с актив от 100 точки води във временното класиране за шампионата. Другият ни представител в този клас, Валентин Роглев (КТМ), се нареди 5ти в Румъния с 28т. Местата на подиума допълниха италианецът Лоренцо Равера (КТМ) и украинецът Валерий Дотценко (КТМ). В клас 85 куб.см. най-добре от българските пилоти се представи Янко Ташев (КТМ), който завърши седми в крайното класиране с 24т. Състезанието беше спечелено от италианеца Никола Рекиа (КТМ). Шевки Шефкиев, Майкъл Иванов и Георги Гочев бяха другите българи, които се класираха в позициите, носещи точки. Следващият кръг от европейския шампионат в класовете 65 и 85 куб.см. е в Сиаулиай (Литва) на 31 май, припомня novsport.com. България също ще бъде домакин на кръг от надпреварата през септември, когато трасето в Севлиево ще приеме финала на европейския шампионат.