Новини » Автоновини

Audi R8 първи в генералното класиране на третото Суперкар рали “Свети Влас 2009”

09.09.2009г

Христо Томов и Ангел Кьосев с Audi R8 грабнаха първото място в генералното класиране на приключилото вчера трето поредно Суперкар рали “Свети Влас 2009”, организирано от “Диневи Груп”, “Нептун Мотор Спорт” и СБА-Варна. Лично “Мис Варна” Ирена Иванова връчи купата и грамотите на шампионите. Финалистките от конкурса бяха специални гости на заключителния коктейл в ресторант “Адмирал” на Марина Диневи и асистираха при награждаването.
Втори в генералното класиране станаха Йордан Динев и Веселин Атанасов с Lamborghini Murcielago LP640. Те получиха своя приз от първата подгласничка на „Мис Варна” Ина Николова. Третото място бе за Александър Гагов и Ники Петков с Aston Martin DB9 Volante.
Победители имаше и в две подкатегории - до 5000 куб.см и над 5000 куб.см. Първото място в категорията до 5000 куб.см взе отново екипажът на Audi R8, а над 5 хил. кубика приза убедително грабна най-мощният автомобил в състезанието - Lamborghini Murcielago LP640. Организаторите дадоха и две специални награди. Първата бе за единствената дама в състезанието - Мария Цветкова, навигатор на Mercedes CL65 AMG. Специална награда имаше и от спонсора “Мерцедес”. Тя бе връчена на братя Диневи от шефа на “Дарс Ауто” Димитър Събков за приноса им в утвърждаването на Суперкар рали.
Афтър партито на състезанието бе в най-модерната дискотека това лято по Черноморието – „CLUB 66” в Несебър. Участниците и техните гости имаха възможността да наблюдават ревю на спортно-елегантните тоалети на модна къща “Миро”, както и изпълненията на балетна формация “Велвет” от Пловдив.
Суперкар рали “Свети Влас 2009” беше предназначено само за серийни спортни автомобили с кубатура на двигателя над 3000 куб.см. Състезателите преминаха през три етапа и четири изпитания за класиране, като трасето включваше и международна спирка – гръцкото градче Серес.

Източник: Агенция Speed-Press