Новини » Автоновини

Финален кръг по супермото в Хасково - резултати

09.11.2009г

Финален кръг по супермото в Хасково - резултати Завърши финалният кръг на източноевропейския шампионат по супермото. Състезанието, което събра 80 участници от 6 балкански страни, се проведе през уикенда на "Картинг писта" - Хасково.
Цанко Цанков от варненския клуб "Крайзи Фокс" спечели надпреварата в клас SM ATV. Най-добрите ни състезатели Калин Кулев от Рейсинг тим Плевен и Росен Тончев от Несебър Мото се наредиха съответно на І и ІІ място в клас SM-Open.
В шампионата участва и синът на актрисата Аня Пенчева Ангел Караньотов, който е една от големите ни надежди в този спорт. 16-годишният състезател спечели финалния кръг на източноевропейското първенство по супермото в клас SM-S1.
Временният водач в шампионата за 2009-та в клас SM-Junior-85
12-годишният Майкъл Иванов показа отново възможностите си и се качи на най-високото място на стълбицата в неговата категория.

В клас SM-Junior-65 първи стана 9-годишният Валентин Матеев от "Тим Балинов" - Севлиево. В тази категория се изяви и най-малкият участник на шампионата. Това е 7-годишният Георги Тотев от Литекс Ловеч МС. Той стана 6-ти в клас до 65 кубика, съобщава