Новини » Спорт

Ясен и Дилян Попови- 14-ти в първата отсечка на рали „Ирландия”

16.11.2007г

Ясен и Дилян Попови- 14-ти в първата отсечка на рали „Ирландия” Двукратните шампиони на България Ясен и Дилян Попови (OMV Rally Team, Mitsubishi Lancer Evo 9) завършиха на 14-то място сред пилотите от група N, като постигнаха време 1.43,6 минути в етапа „Стормънт” (1,82 км). Братя Попови заемат 39-о място в генералното подреждане на предпоследния кръг от Световния шампионат и са на 4,2 секунди от лидера в група N Андреас Айгнер.Ясен и Дилян караха срещу италианеца Симоне Кампедели (Mitsubishi Lancer Evo 9), който даде седмо време. Още в тренировките за отсечката Попов не беше доволен от поведението на колата и ускорението на правите, а веднага след шейкдауна заяви, че автомобилът от Stohl Racing не е достатъчно силен, за да позволи на българите да се борят с фаворитите от група N в асфалтовата надпревара в Ирландия. Първата отсечка на 15-ия кръг от Световния рали шампионат бе спечелена от лидера в класирането Маркус Грьонхолм (Ford Focus WRC), който победи в серията си световния шампион Себастиен Льоб (Citroen C4 WRC) с 0,9 секунди, въпреки че бе по-бавен на старта от французина, пише auto-motor-und-sport.bg .