Новини » Автоновини

Toyota с превантивна сервизна кампания



01.02.2010г 

Toyota с превантивна сервизна кампания
Тойота Мотор Европа” оповести специализирана сервизна кампания за 8 модела на марката в Европа, за да отстрани потенциален проблем с педала на газта. Засегнатите модели и производствени периоди са Aygo (февруари 2005 – август 2009), iQ (ноември 2008 – ноември 2009), Yaris (ноември 2005 – септември 2009), Auris (октомври 2006 – 5 януари 2010), Corolla (октомври 2006 – декември 2009), Verso (февруари 2009 – 5 януари 2010), Avensis (ноември 2008 – декември 2009), Rav4 (ноември 2005 – ноември 2009).
Точният брой засегнати автомобили все още се уточнява, но може да достигне до 1,8 млн. Не са засегнати други модели Toyota, както и не е засегнат нито един модел на Lexus.
"Политиката на Toyota е да поставя клиентите си на първо място при всички обстоятелства, заяви Тадаши Арашима, президент и главен изпълнителен директор на „Тойота Мотор Европа”. - Ние разбираме, че настоящата ситуация създава безпокойство, и дълбоко съжаляваме за това. Също бихме искали да уверим нашите клиенти: потенциалният проблем с педала на газта се проявява само в изключително редки случаи. Оповестената кампания е превантивна мярка, чиято цел е да гарантира най-високите стандарти за сигурност на всички наши клиенти."
При засегнатите автомобили съществува възможност определени механизми на педала на газта, в редки случаи, механично да заседнат в полунатиснато състояние или да се върнат бавно в начална позиция. Причината за това е възможното износване на засегнатите механизми на педала на газта. Това постепенно износване, съчетано с определени климатични и експлоатационни условия, може да предизвика увеличено триене в механизма, което в редки случаи може да доведе до: по-трудно натискане, по-бавно връщане или в най-лошия случай - засядане в полунатиснато състояние.
Toyota е намерила решение как да се справи с този проблем и в момента прилага финална процедура по оценка и утвърждаване. Веднага след като мерките за справяне с проблема бъдат утвърдени, Toyota ще съобщи на всички свои клиенти и на заинтересованите страни подробностите за коригиращите действия и процедурата по тяхното прилагане.
Вече е въведена промяна в производството, чрез вграждане на други части, на всички модели, които се продават в Европа, като част от политиката на Toyota за постоянно подобряване на качеството. Затова няма нито нужда, нито намерение да се спира производство в Европа.
Съобщено е само за ограничен брой проявления на проблема в Европа и на “Тойота Мотор Европа” не е известен нито един инцидент в резултат на въпросния проблем. Въпреки това Toyota съветва клиентите, които имат съмнения, да се свържат с отдел обслужване на клиенти на Тойота за съдействие


ЗАСЕГНАТИТЕ МОДЕЛИ И ПЕРИОДИ:
•    Aygo        (февруари 2005 – август 2009)
•    iQ        (ноември 2008 – ноември 2009)
•    Yaris        (ноември 2005 – септември 2009)
•    Auris        (октомври 2006 – 5 януари 2010)
•    Corolla        (октомври 2006 – декември 2009)
•    Verso        (февруари 2009 – 5 януари 2010)
•    Avensis        (ноември 2008 – декември 2009)    
•    Rav4        (ноември 2005 – ноември 2009)




Източник: Агенция Speed-Press


Коментари

Добави коментар

Реклама