Новини » Автоновини

Полицаи крадат авточасти! Хванаха ги тази нощ



02.03.2010г 

Полицаи крадат авточасти! Хванаха ги тази нощ

Четирима полицаи са задържани при специализирана операция на СДВР тази нощ.

Операцията е ръководена от директора на СДВР комисар Валентин Йорданов, предаде "Фокус".

Четиримата задържани са служители на Първо, Второ и Четвърто районни управления в София. Те са изпълнявали охранителна дейност по автопарка на МВР, където са задържани по време на кражба на авточасти.

"Смятам, че това, което направи комисар Валентин Йорданов като организация, за да бъдат заловени тези служители на МВР, му прави чест. Това е в синхрон на политиката, която е възприело ръководството на МВР и волята да се борим срещу неудобни служители, които уронват престижа на министерството. В момента са разпоредени кадрови справки и за четиримата задържани, за да се види дали в минал период от време имат провинения", заяви по повод на акцията вътрешният министър Цветан Цветанов.
Полицаите са следени от няколко дни по сигнал. В резултат са разпоредени секретни постове, които да могат да документират престъпната дейност на тези служители, обясни министърът.

По думите му подобни служители нямат място в структурата на МВР, защото те са призвани да се борят срещу престъпността, а не да участват в нея, прикрити от служебната карта. Няма данни задържаните да са свързани с подземния свят. Кражбите, които те са правили, са били за лична облага. В личните им автомобили са открити авточасти, свалени от служебни автомобили.




Коментари

Добави коментар

Реклама