Новини » Автоновини

Конрад Раутенбах ще стартира като пилот на автомобил от категорията WRC в Уелс Рали Великобритания

05.11.2007г

Конрад Раутенбах ще стартира като пилот на автомобил от категорията WRC в Уелс Рали Великобритания Шампионът на Африка за 2007 г. Конрад Раутенбах ще стартира във финала на световния шампионат – Уелс Рали Великобритания като пилот на автомобил от категорията WRC, предаде RallyXpress. Това ще е първият случай, в който състезателят, който участва и в първенството на JRC през този сезон, ще кара заводска кола. За старта на Уелс Рали Великобритания (30 ноември), пилотът, който ще изпълни 23 години по време на състезанието, ще е зад волана на Ситроен Ксара WRC на НР Спорт, чийто Ситроен С2 Супер 1600 караше Райтенбах през този сезон. Райтунбах е едно от 26-те имена, които ще карат автомобили от категорията WRC . Засега обаче не е ясно дали състезателят ще има възможност да направи тестове с автомобила преди старта на Уелс Рали Великобритания. С финала на световното първенство ще завърши един изключително успешен сезон за зимбабвиеца, който спечели легендарното кейнийско Сафари Рали в началото на шампионата IRC и завърши с титлата на ФИА за Африка, след като успя да я спечели в своето домашно състезание в Зимбабве.